Скажи циститу «НІ»!

Постійно хочеться до туалету, погане самопочуття, неможливість відійти від дамської кімнати на велику відстань – саме такі проблеми викликає цистит. За статистикою, кожна третя жінка пережила хоча б один епізод циститу. А в третині випадків гострі прояви переходять в хронічний стан, який роками заважає нормальному життю. Тому важливо вчасно розпізнати перші симптомі хвороби та отримати консультацію спеціаліста, адже занедбане запалення з’явиться знову.

Цистит є одним із найпоширеніших жіночих захворювань.

 

Цистит – це запалення слизової оболонки сечового міхура, яке спричиняє порушення сечовидільної функції. Кишкова паличка (E.Coli) є основним збудником інфекцій сечової системи.

Переохолодження органів малого таза, також може бути причиною циститу. Загальна резистентність організму знижується, відбувається розмноження умовно-патогенної мікрофлори яка надалі потрапляє у сечовий міхур та викликає його запалення.

Окремо виділяють цистит, який з’являється після сексуального контакту. У нього навіть є гарна назва “цистит медового місяця”. В цьому випадку цистит виникає через:

диспареунію — біль під час акту провокує несвідому напругу м'язів тазового дна, що призводить до травми уретри;

малу кількість природного мастила;

часті запори через неправильне харчування та стани здоров’я;

синдром подразненого кишківника;

ph піхви вище 5.0;

 

 

дистопію протоки уретри, близьке положення сечовидільного каналу до піхви;

гіпермобільність уретри, тобто здатність вивідної протоки зміщуватись під час сексуального контакту.

 

Хронічний цистит у жінок – це приховане запалення слизової оболонки сечового міхура. Найчастіше являється причиною недолікованого або погано пролікованого гострого циститу. За статистичними даними, близько третини пацієнтів з запаленням сечового міхура, мають хронічне запалення.

 

Неправильно вибрана тактика лікування, наявність багатої кількості неефективних препаратів та біологічних добавок, виносять дану проблему на перший ряд.

 

 

Вас турбують наступні симптоми?

Бажання сходити в туалет “по-маленькому”;

дискомфорт або біль внизу живота;

неприємні відчуття під час сечовипускання;

підвищена температура;

мутна сеча;

погане самопочуття.

 

 

Якщо запалення протікає хронічно, жінки частіше ходять до туалету. Дискомфорт відчувається тільки у періоди загострення.

До ознак циститу у жінок відносять:

часті позиви до сечовипускання, проте кількість виділень дуже маленька;

дискомфорт під час відвідування туалету;

відчуття неповного спорожнення сечового міхура;

зміну вигляду сечі;

дискомфорт внизу живота, не пов’язаний з менструацією.

 

Отже, якщо у вас є часті позиви до туалету, і при цьому відчувається дискомфорт, бажано звернутись до лікаря.

 

 

Як діяти у таких ситуаціях?

На фармацевтичному ринку представлена велика кількість різних засобів, що використовуються при лікуванні циститу.

Одні потрібно приймати безліч разів на добу, інші по 6 і більше таблеток.

Дуже великою проблемою є те, що склад великої кількості засобів ніяким чином не відповідає будь-яким рекомендаціям.

 

 

 

 

УроПак 36 та проантоціанідини

Що таке проантоціанідини?

Проантоціанідини – це клас поліфенолів, відкритий у 1947 році. Найактивнішою формою проантоціанідинів є їх олігомери (ланцюжка по 2-5 молекул). Традиційним джерелом проантоцанідинів в урологічній практиці вважається журавлина.

Проантоціанідини показали здатність зв'язуватися з білками, присутніми на поверхні кишкової палички та інших бактеріях, такими як адгезини, що перешкоджає їх прикріпленню до стінок сечових шляхів та покращенню виведення з організму.

 

Інший механізм дії обумовлений зниженням вироблення прозапальних молекул цитокінів (інтерлейкіну-1β, фактора некрозу пухлин-α), а також зниженням вироблення агресивного пероксиду водню клітинами імунної системи.

 

Також проантоціанідини посилюють активність антибіотиків (зокрема, ципрофлоксацину) і мають антиоксидантну дію.

 

 

 

Що таке УроПак 36?

 

УроПак 36 – це представник селективних форм фітомолекул, із стандартизованим екстрактом журавлини, що відповідає 36 мг проантоцианідинів. Саме 36 мг проантоцианідинів рекомендовано Европейською Асоціацією Урологів для лікування та профілактики інфекцій сечовидільної системи.

 

УроПак 36

 

Запобігає адгезії бактерій до слизової оболонки сечового міхура.

 

Змінює pH сечі у кислу сторону.

 

Сприяє руйнуванню бактеріальних плівок.

 

 

Терапевтичні ефекти УроПак 36

 

Нормалізує сечовипускання

Зменшує больові відчуття

Запобігає рецидивам

 

 

 

УроПак 36 – це стандартизований екстракт журавлини, що містить саме 36 мг проантоцианідинів.

 

УроПак 36 – це швидкий засіб у боротьбі з симптомами циститу.

 

УроПак 36 –  1 капсула на добу. Це цручність та ефективність.

 

УроПак 36 – відповідає рекомендаціям Европейської асоціації урологів. Саме 36 мг проантоціанідинів є ефективним дозуванням у боротьбі з циститом та іншими інфекціями сечовидільної системи.

 

Ми за доказову медицину!

Серед рослинних препаратів для лікування ІСШ офіційно рекомендоване використання препаратів журавлини, хоча, як вказувалось вище, по цілій групі інших препаратів рослинного походження були проведенні численні, в т.ч. рандомізовані дослідження. Журавлина, з одного боку, традиційно використовувалась для лікування запалень нирок та сечового міхура, з іншого – достатньо активно та глибоко досліджувалась із використанням сучасних методів, що дозволило визначити оптимальний варіант її форми використання та дози. Натепер показано, що плоди журавлини містять велику кількість поліфенолів, які є антиоксидантами. Повідомляється також про їх кардіопротекторний ефект, вони покращують профіль холестерину та сприяють здоров’ю органів травлення. Вважається, що головним активним інгредієнтом журавлини є проантоціанідин (ПАЦ) та його метаболіти [1, 2].

 

Проведені дослідження дозволили з’ясувати шляхи патогенетичної дії журавлини при ІСШ. Однією з найбільш важливих властивостей кишкової палички (E. coli), яка є головним етіологічним чинником ІСШ, є здатність до прилипання до слизових сечових шляхів за рахунок білку адгезину та наявності фімбрій та пілей. Без адгезії бактерії не можуть інфікувати поверхню слизової. Пілі - це маленькі відростки стінки бактерії, які містять білки, що можуть бути або стійкими або чутливими до манози. Чутливі до манози пілі (1 типу) можуть пригнічуватись фруктозою (присутня у винограді, апельсинах та журавлині). Більш вірулентні штами кишкової палички, виділені від пацієнтів з пієлонефритом та рецидивуючими ІМП, мають інші типи фімбрій, зокрема Р-фімбрії (пієлонефрит-фімбрії). Ці фімбрії зв'язуються з глікосфінголіпідами уротеліальних клітин [3].

Підтвердження тому, що журавлина запобігає адгезії штамів 1-го типу та р-фімбрій до уротелію було отримано іn vitro. Це забезпечується двома компонентами журавлини: фруктозою, яка інгібує приєднання фімбрій типу 1, та ПАЦ, який інгібує адгезію р-фімбрій. Одним із можливих механізмів такого впливу є те, що ці речовини діють як аналоги рецепторів, конкурентно інгібують адгезію кишкової палички до клітин-господарів, зв'язуючись із кінчиками фімбрії. Іншим механізмом активності журавлини є зменшення in vitro експресії р-фімбрій шляхом зміни конфігурації поверхневих молекул. Показано, що ефект пригнічення адгезії журавлиною in vitro залежав від дози [4, 5].

LaPlante KL, Sarkisian SA, Woodmansee S, Rowley DC, Seeram NP (2012) Effects of cranberry extracts on growth and biofilm production of Escherichia coli and Staphylococcus species. Phytother Res 26:1371–1374.

Monroy-Torres R, Medina-Jiménez AK (2019) Cranberry juice and other functional foods in urinary tract infections in women: a review of actual evidence and main challenges. Front Clin Drug Res Anti Infect. https://doi.org/10.2174/9781681086378119050007.

Antimicrobial stewardship programmes in health-care facilities in low- and middle-income countries. A practical toolkit. Geneva: World Health Organization; 2019.

Poulios E, Vasios GK, Psara E, Giaginis C (2020) Medicinal plants consumption against urinary tract infections: a narrative review of the current evidence. Expert Rev Anti Infect Ther 2020:1–10.

Loubet P, Ranfaing J, Dinh A, Dunyach-Remy C, Bernard L, Bruyère F, Lavigne J-P, Sotto A (2020) Alternative therapeutic options to antibiotics for the treatment of urinary tract infections. Front Microbiol 11:1.