Швидкість клубочкової фільтрації (СКФ) і капсули Лібера

Швидкість клубочкової фільтрації (ШКФ) - це обсяг рідини, відфільтрованої з ниркових клубочкової капілярів в капсулу Боумена за одиницю часу. В основі фізіологічного підтримки ШКФ лежить диференційний базальний тонус аферентних і еферентних артеріол. Іншими словами, швидкість клубочкової фільтрації залежить від різниці між більш високим кров'яним тиском, створюваним звуженням судин на вході або афферентної артеріоли, і більш низьким кров'яним тиском, створюваним меншим звуженням судин на виході або еферентної артеріоли.

ШКФ дорівнює швидкості кліренсу, коли будь-яка розчинена речовина вільно фільтрується і не реабсорбується і не секретується нирками. Таким чином, виміряна швидкість - це кількість речовини в сечі, яка виходить з обчислюваного обсягу крові. Співвідношення цього принципу з наведеним нижче рівнянням - для використовуємої речовини вихідне концентрації сечі і потоку сечі дорівнює масі речовини, що виділяється за час збору сечі. Ця маса дорівнює масі, відфільтрованої в клубочках, оскільки в нефроні нічого не додається і не видаляється. Розподіл цієї маси на концентрацію в плазмі дає обсяг плазми, з якого спочатку повинна була бути отримана маса, і, таким чином, обсяг плазмової рідини, яка надійшла в капсулу Боумена протягом вищевказаного періоду часу. Швидкість клубочкової фільтрації зазвичай записується в одиницях обсяг за час, наприклад, мілілітри в хвилину (мл/хв).

Існує кілька різних методів, що використовуються для розрахунку або оцінки швидкості клубочкової фільтрації (ШКФ). Наведена вище формула застосовується тільки для розрахунку ШКФ, коли вона дорівнює нормі кліренсу.

Для поліпшення швидкості клубочкової фільтрації багато лікарів використовують капсули Лібера. Лібера виготовлена з екстракту (витяжки) стебел і листя Леспедези головчатої. Механізм дії схожий з інгібіторами АПФ, які вважаються препаратами ренопротекторами. За рахунок схожості дії Лібера добре показує себе у пацієнтів з цукровим діабетом і у пацієнтів з підвищеним артеріальним тиском. А та властивість, що це рослинний препарат робить її безпечною для більшості людей.

Приймається Лібера по 1 капсулі 3 рази на день. Перші результати зміни швидкості клубочкової фільтрації видно через 4 тижні. Капсули Лібера можна купити в аптеці або в нашому магазині без аптечних націнок.