Визначено фактори ризику зараження сечовивідних шляхів після ТУРП
Визначено фактори ризику інфекції сечовивідних шляхів після ТУРП
Пацієнти, у яких на момент госпіталізації для трансуретральної резекції простати (ТУРП) були встановлені сечові катетери , мають підвищений ризик післяопераційних інфекцій сечовивідних шляхів (ІСВШ), повідомили турецькі дослідники на 24-му щорічному Європейському конгресі урологів у Стокгольмі.
З 599 пацієнтів, яким провели ТУРП, 196 (32,7%) були молодші за 65 років, а 403 (67,3%) були старшими 65 років. Частота ІСВШ після ТУРП склала 9,2% та 11,2% у двох групах, з недостовірною різницею.
Група дослідників на чолі з доктором медицини Мете Чек з Клінічної лікарні Таксім в Стамбулі, Туреччина, повідомили про розвинення післяопераційних ІСВШ у 17,3% пацієнтів, в яких на момент госпіталізації були встановлені сечові катетери, та у 6,7% пацієнтів, в яких катетерів на момент госпіталізації не було. ІСВШ розвивались у 13,2% пацієнтів, які отримували антибіотики до та перед ТУРП, та у 7,8%, які не отримували антибіотики.
Серед чоловіків, які не мали катетерів при госпіталізації або яким встановлювали катетер на термін до семи днів або менше, 7,9% перенесли післяопераційну ІСВШ. Але серед пацієнтів, яким катетер був встановлений більше тижня, ІСШ спостерігалось у 19,1% пацієнтів. Крім того, післяопераційні ІСВШ розвивались достовірно частіше у пацієнтів, яким замінили катетер протягом останнього тижня перед операцією, порівняно з тими, у кого катетер не замінили (18,7% та 9,9% відповідно).