Індійські лікарі видалили у пацієнта нирку вагою 7,4 кг. Приблизно стільки ж важать 2 новонароджених дитини.

Вважається, що це найбільша нирка, яку коли-небудь видаляли в Індії, а може і в світі. Адже нирка зазвичай важить 120-150 грамів. Пацієнт страждав від аутосомно-домінантної полікістозної ниркової хвороби, через що кіста розрослася по всьому органу. Один з лікарів, які брали участь в операції, сказав, що великі нирки часто зустрічаються у пацієнтів з таким захворюванням.

Лікар Сахін Катурія з лікарні Гангу Рама в Делі розповів, що лікарі зазвичай не видаляють орган, якщо немає симптомів інфекції та внутрішньої кровотечі, оскільки він виконує принаймні деякі фільтрувальні функції в організмі.

"Цей пацієнт заразився поганою інфекцією, яка не реагувала на антибіотики. Великі розміри нирки викликали у пацієнта проблеми з диханням, тому у нас не було іншого вибору, окрім як видалити її", - пояснив лікар необхідність операції.

Катурія додав, що лікарі чекали побачити велику нирку, але розмір органу їх здивував.

"Друга його нирка ще більше", - повідомив він.

За словами лікаря, найважча нирка в Книзі рекордів Гіннеса важила 4,5 кг, хоча в роботах по урології були дані про набагато більш важких нирках. Одна з них в США важила 9 кг, а інша в Нідерландах - 8,7 кг.

Катурія заявив, що лікарі ще не вирішили, чи варто подавати свої висновки в комісію Гіннесса як світовий рекорд, але вони "розглядають" цю можливість.

За даними сайту Національної служби охорони здоров'я Великобританії, полікістоз нирок - це поширений спадковий діагноз, який, як правило, ставлять пацієнтам у віці від 30 до 60 років.

Це призводить до погіршення функції нирок, поки вона остаточно не завершиться нирковою недостатністю.
Рекомендовані товари: