Ефективне використання препаратів на основі масла насіння гарбуза в якості лікарського засобу для лікування захворювань простати

Ефективне використання препаратів на основі масла насіння гарбуза в якості лікарського засобу для лікування захворювань простати, сечовивідних шляхів, антигельминтного засобу, в педіатричній практиці для лікування порушень сну протягом багатьох років дозволило включити цю фармацевтичну субстанцію в Американську фармакопею, в тому числі в International Prostate Symptom Scores, Британську і інші європейські фармакопеї. Потенційні можливості використання масла насіння гарбуза в фармакотерапії будуть визначатися, крім добре вивченого жирнокислотного складу, кількісним вмістом і природою основних діючих речовин масла: токоферолами і Токотриенол, каротиноидами, хлорофілу, фітостероли. Фармакологічні властивості, обумовлені жирнокислотним складом олії
Щоб з'ясувати загальний і пов'язаний з лікуванням ризик сечокам'яної хвороби у пацієнтів з ЗЗК, датські вчені провели загальнонаціональне популяційне когортне дослідження. Використовуючи національні регістри, в Данії в період 1977-2018 рр. були ідентифіковані всі пацієнти з ЗЗК, а також всі випадки сечокам'яної хвороби. Крім цього, була отримана інформація про всі лікарські і хірургічні втручання.

У дослідженні взяли участь 75 236 пацієнта з ЗЗК і 767 403 пацієнта без ЗЗК. При цьому у 3% і 2% з них відповідно розвинулася сечокам'яна хвороба, що призвело до двократного збільшення ризику СКХ у пацієнтів з ЗЗК. Пацієнти також мали підвищений ризик повторних явищ СКХ і СКХ до постановки діагнозу ЗЗК. Після постановки діагнозу запального захворювання кишечника ризик сечокам'яної хвороби був пов'язаний з терапією, спрямованої проти фактора некрозу пухлини, і хірургічним втручанням.

Оскільки каменеутворення пов'язане з несприятливими наслідками, пацієнтам з ЗЗК буде корисно пройти додатковий скринінг на сечокам'яну хворобу.

Джерело: H. Dimke, M. Winther-Jensen, K. H. Allin, L. Lund, and T. Jess, "Risk of Urolithiasis in Patients with Inflammatory Bowel Disease:," Clin. Gastroenterol. Hepatol., Sep. 2020, doi: 10.1016/j.cgh.2020.09.049.
Рекомендовані товари: